Джокович коментира оттеглянето си от „Ролан Гарос”
Първата ракета на света сръбският тенисист Новак Джокович коментира за първи път оттеглянето си от Откритото първенство на Франция 2024.
"Много съм тъжен да съобщя, че трябваше да се оттегля от Ролан Гарос. Играх със сърце и дадох всичко от себе си във вчерашния мач. За съжаление, поради скъсан менискус на дясното ми коляно, отборът ми трябваше да вземе трудно решение. След внимателен преглед и консултация. Пожелавам късмет на играчите тази седмица и искрено благодаря на невероятните фенове за тяхната любов и постоянна подкрепа. Ще се видим скоро. С любов и благодарност, Ноле“, написа Джокович в акаунта си в Х.
Седмата ракета на света, норвежкият тенисист Каспер Рууд, който трябваше да срещне Джокович на четвъртфиналите на турнира, получи директен билет за полуфиналите. Откритото първенство на Франция по тенис се провежда в Париж на клей кортовете на Ролан Гарос от 26 май до 9 юни 2024 г.
- Алкарас: Срещу Синер няма фаворити
- Резултати в НХЛ от 12 април 2026 г.
- Алкарас - Синер: Дълъг и равностоен финал
- Алкарас стигна финала в Монте Карло след победа над Вашеро
- Синер доминира над Зверев и е на финал в Монте Карло
- Скептицизъм около проекта NBA Europe заради разпределението на приходите
- Гейджи тренира с агенти на ФБР преди сблъсъка с Топурия
- Фюри е по-тежък от Махмудов преди големия сблъсък в Лондон
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]