Сабаленка – Швьонтек е финалът в Мадрид
Втората ракета на света, беларуската тенисистка Арина Сабаленка, достигна до финала на турнира WTA-1000 на клей в Мадрид (Испания). В напрегнат мач представителката на Беларус победи казахстанската тенисистка, която заема четвърто място в ранглистата на WTA Елена Рибакина. Срещата завърши при резултат 1:6, 7:5, 7:6.
Двубоят между тенисистките продължи 2 часа и 17 минути.
На финала на турнира на клей в Мадрид Сабаленка ще се срещне с първата ракета на света от Полша Ига Швьонтек, която победи на полуфиналите 20-ата ракета на света, представителката на САЩ Мадисън Кийс (18), с резултат 6: 1, 6:3.
- Шефът на „Сепанг“ разкри защо Малайзия все още не може да се завърне във Формула 1
- Франк Уорън: Тайсън Фюри ще спре Антъни Джошуа
- АСВЕЛ дължи 1,2 милиона евро заради нарушение на правилата на Евролигата
- Монако няма да играе в първенството на Франция и Евролигата през новия сезон
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]