Мъж от САЩ подобри световния рекорд по клякане
Предишният рекордьор изпълни повече от 26 хиляди клякания на ден. Тони Пираино от САЩ започна да прави упражнението в пет сутринта. През деня работеше почти без прекъсване. Средно атлетът си взе почивка от 30 секунди след серия от 22 клякания. В резултат на това мъжът успя да направи 26 100 клякания.
Тони обеща, че ще дари всички приходи за благотворителност. Той планира да дари средства на Център Хоризонт, който помага на възрастни с увреждания в развитието. Организацията им помага за намиране на жилище и работа. Известно е, че общо той успя да събере около 10 хиляди долара.
Преди това рекордът за брой клякания на ден принадлежеше на Джо Ревердес от Щатите. Той показа този фантастичен резултат преди четири години. Неговият рекорд беше официално включен в Книгата на рекордите на Гинес.
- Алкарас: Срещу Синер няма фаворити
- Резултати в НХЛ от 12 април 2026 г.
- Алкарас - Синер: Дълъг и равностоен финал
- Алкарас стигна финала в Монте Карло след победа над Вашеро
- Синер доминира над Зверев и е на финал в Монте Карло
- Скептицизъм около проекта NBA Europe заради разпределението на приходите
- Гейджи тренира с агенти на ФБР преди сблъсъка с Топурия
- Фюри е по-тежък от Махмудов преди големия сблъсък в Лондон
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]