Циципас изхвърли Хачанов, Джокович е на ½-финал в Монте Карло
24-кратният шампион от Големия шлем, световен номер 1, сръбският тенисист Новак Джокович достигна полуфиналния кръг на турнира на клей от серията "Мастърс" в Монте Карло (Монако).
В четвъртфиналния мач Джокович (1) победи 11-ата ракета на света австралийския представител Алекс де Минoр (11) със 7:5, 6:4. Срещата на тенисистите продължи 2 часа и 5 минути.
За достигане до финала на турнира в Монте Карло Джокович ще се бори с победителя от мача между Каспер Рууд (Норвегия, 8) и Юго Хумберт (Франция, 14).
Ето и други резултати:
Стефанос Циципас – Карен Хачанов 2:0
Холгер Руне – Яник Синер 1:2
- Джошуа с очаквана победа в боксовото шоу срещу Джейк Пол
- Весела Лечева ще обжалва решението на СГС
- Софийски градски съд отмени избора на Лечева за председател на БОК
- Никола Цолов: Очаквам момента да ми звъннат от Ред Бул
- Гришо се раздели с треньора си
- Резултати в НБА от 19 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 19 декември 2025 г.
- Баскетболната зала на ЦСКА има ново име
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]