WADA поиска криминализиране на детския допинг
Световната антидопингова агенция ( WADA ), на фона на решението на Спортния арбитражен съд (CAS) да дисквалифицира непълнолетната руска фигуристка Камила Валиева, призова световните правителства да обърнат внимание на проблема с детския допинг.
"Допингът при децата е непростим. Лекари, треньори и друг помощен персонал, за които е установено, че предоставят вещества, повишаващи ефективността на непълнолетни, трябва да бъдат подведени под пълна отговорност от Световния антидопингов кодекс. Наистина, WADA насърчава правителствата да обмислят приемането на законодателство (както някои вече направиха), превръщащо допинга на непълнолетни в криминално престъпление“, казаха от пресслужбата на агенцията.
- Весела Лечева ще обжалва решението на СГС
- Софийски градски съд отмени избора на Лечева за председател на БОК
- Никола Цолов: Очаквам момента да ми звъннат от Ред Бул
- Гришо се раздели с треньора си
- Резултати в НБА от 19 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 19 декември 2025 г.
- Баскетболната зала на ЦСКА има ново име
- Резултати в НХЛ от 18 декември 2025 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]