Германия се класира за полуфиналите на United Cup
Националният отбор на Германия стана последният полуфиналист на турнира United Cup, който се провежда от 29 декември до 7 януари в Австралия.
Съдбата на билета за полуфиналите бе решена от среща на смесени двойки, в която се срещнаха Мария Сакари и Петрос Циципас (Гърция) и Лаура Зигемунд и Александър Зверев (Германия). Играта завърши с победа на германската двойка с резултат 6:3, 6:3. Крайният резултат в мача бе 2:1 в полза на Германия.
Припомняме, че отборът на Гърция откри резултата с усилията на Мария Сакари, която победи Анжелик Кербер с 6:0, 6:3. Тогава Александър Зверев победи Стефанос Циципас с 6:4, 6:4 и изравни резултата в сблъсъка.
Освен националния отбор на Германия, билети за полуфиналите на United Cup получиха отборите на Полша, Австралия и Франция. Наградният фонд на турнира е 10 милиона долара.
- За първи път в историята: Тервел Замфиров с победа за Световната купа
- Сабаленка се справи с французойка на старта на Australian Open 2026
- Аякс назначи Жорди Кройф за технически директор
- Паолини започна с победа на Australian Open 2026
- Зверев започна с победа на Australian Open 2026
- Резултати в НБА от 18 януари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 18 януари 2026 г.
- Предлагали на Усик пари, за да се откаже от бой
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]