В САЩ разрешиха на транссексуални да се бият в женски турнири
Боксовата асоциация на Съединените щати реши да позволи на транссексуални хора да се състезават в женски турнири от 2024 г.
Това съобщава USA Boxing.
За да участват трансджендър хора в женски турнири, те ще трябва да изпълнят определени условия.
По-специално, те ще трябва да декларират своята полова идентичност и също така да се подложат на операция за смяна на пола. Всяко тримесечие те ще трябва да се подлагат на хормонални изследвания и да предоставят данни на Боксовата асоциация.
Освен това мъжете, които са преминали към женските турнири, трябва да имат нива на тестостерон не по-високи от 5 nmol/L. Боксьори, които не са навършили 18 години, няма да могат да сменят категории.
- За първи път в историята: Тервел Замфиров с победа за Световната купа
- Сабаленка се справи с французойка на старта на Australian Open 2026
- Аякс назначи Жорди Кройф за технически директор
- Паолини започна с победа на Australian Open 2026
- Зверев започна с победа на Australian Open 2026
- Резултати в НБА от 18 януари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 18 януари 2026 г.
- Предлагали на Усик пари, за да се откаже от бой
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]