Гришо запази позицията си в световната ранглиста
Григор Димитров запази позиции в световната ранглиста на АТП.
32-годишният Димитров, за когото сезонът завърши с финала на турнира от сериите "Мастърс" в Париж на 5 ноември, остава с актив от 2570 точки и приклюва календарната 2023-а на престижното 14-о място.
Промени в челната десетка няма. Сърбинът Новак Джокович, който игра финал и на четирите турнира от Големия шлем, като спечели три от тях без "Уимбълдън", води убедително с 11245 точки. Втори е Карлос Алкарас (Испания) с 8855 точки, а третата позиция заема Даниил Медведев (Русия) със 7600 точки.
- Матийо ван дер Пул спечели деветия етап на Тур дьо Франс
- Алкарас поздрави Синер след триумфа му на Уимбълдън
- Синер: Това бе невероятен финал
- Ботас очаква сериозни подобрения от Кадилак за Гран при на Белгия
- Перес: В Ред Бул всичко беше изградено около Верстапен
- Яник Синер покори Уимбълдън след зрелищен обрат срещу Зверев
- Технологиите срещу диабета: Защо на Александър Зверев е разрешено да гледа телефона си по време на финала на Уимбълдън 2026
- Джони Нелсън: Усик е посредствен като левичар
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]