Джокович започна с победа, Синер не даде шанс на Циципас
Сръбският тенисист Новак Джокович започна с победа Заключителният турнир на ATP. В първия мач той победи представителя на Дания Холгер Руне с резултат 7:6 (7:4), 6:7 (1:7), 6:3.
Продължителността на срещата бе 3 часа и 6 минути.
Руне игра по-активно, атакува повече, но и направи повече грешки. Като че ли в третия сет датчанинът малко се умори и вече не можеше да издържа на дълги размени и да играе на високи обороти. Сърбинът неочаквано се провали в тайбрека на втория сет, но успя да изведе третия сет на добро ниво, като сервираше успешно, избираше правилните моменти, за да премине в атака и устоя на разиграване на основната линия. Като качество и драматизъм мачът напълно отговаряше на нивото на турнира. Новак си гарантира първото място в края на сезона. След това той ще играе с Яник Синер, а Холгер със Стефан Циципас.
В друга среща от групата италианецът Яник Синер победи гръцкия представител Стефанос Циципас с резултат 6:4, 6:4 за 1 час и 26 минути.
Синер изигра страхотен мач. Той сервираше перфектно, не давайки практически никакъв шанс на съперника си. На задната линия италианецът също имаше предимство, а гъркът направи доста грешки отляво. Италианецът изигра целия мач на същото високо ниво.
Финалният ATP турнир се провежда от 12 до 19 ноември в Торино (Италия). Настоящият шампион на финала е 24-кратният победител в турнири от Големия шлем, първата ракета на света, сърбинът Новак Джокович.
- Никола Цолов: Очаквам момента да ми звъннат от Ред Бул
- Гришо се раздели с треньора си
- Резултати в НБА от 19 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 19 декември 2025 г.
- Баскетболната зала на ЦСКА има ново име
- Резултати в НХЛ от 18 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 18 декември 2025 г.
- Бивш министър на спорта участва в бой в Парламента
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]