Швьонтек се класира за финала на Заключителния турнир
Полската тенисистка Ига Швьонтек достигна до финала на Заключителния турнир на WTA. На полуфинала тя победи представителката на Беларус Арина Соболенко с резултат 6:3, 6:2.
Продължителността на срещата бе 1 час и 37 минути.
Имайте предвид, че мачът между Соболенкоа и Швьонтек бе удължен с два дни, тъй като в събота срещата им беше прекъсната в първия сет поради дъжд.
Във финалната среща на турнира Швьонтек ще срещне американката Джесика Пегула, която победи сънародничката си Кори Гауф с резултат 6:2, 6:1 в полуфиналната си среща.
- Алкарас: Срещу Синер няма фаворити
- Резултати в НХЛ от 12 април 2026 г.
- Алкарас - Синер: Дълъг и равностоен финал
- Алкарас стигна финала в Монте Карло след победа над Вашеро
- Синер доминира над Зверев и е на финал в Монте Карло
- Скептицизъм около проекта NBA Europe заради разпределението на приходите
- Гейджи тренира с агенти на ФБР преди сблъсъка с Топурия
- Фюри е по-тежък от Махмудов преди големия сблъсък в Лондон
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]