Швьонтек победи Жабер и е на полуфинал
Днес, 4 ноември, се проведе срещата от Заключителния турнир на WTA, в която се срещнаха представителката на Полша Ига Швьонтек (втора ракета на света) и тунизийката Онс Жабер (седма ракета на света). Срещата завърши с победа за Швьонтек с резултат 6:1, 6:2.
Продължителността на срещата бе 1 час и 9 минути.
Така Светек стигна до полуфиналите на турнира от група Четумал, като спечели и трите си двубоя. Нейни съпернички преди Жабер бяха американката Кори Гауф и чехкинята Маркета Вондроусова.
- Исторически рекорд на капитана на Каролина във финала за Купа „Стенли“
- Лос Анджелис Кингс назначи шампион от НХЛ за свой нов треньор
- Историческо постижение: Ландеског спечели две престижни награди в един сезон
- Каролина Харикейнс изравни финалната серия за Купа „Стенли“
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]