Чжан е първият китаец, класирал се за 3-ти кръг на домашен турнир
60-ата ракета на света, китайският тенисист Чжан Чжижен победи Томас Ечевери във втория кръг на Мастърса в Шанхай. Мачът продължи 2 часа 27 минути и завърши в полза на Джан при резултат 4:6, 6:3, 6:4. С тази победа Джан стана първият китайски тенисист, достигнал третия кръг на домашен турнир.
"Загубих в първия сет. Казах си: все още имам шанс във втория сет. Просто се опитвах да задържа подаването си и да видя дали мога да го пробия. В първия сет моят ответен брейк не се материализира, така че промених малко тактиката си и, разбира се, се радвам, че спечелих мача.
Това е първият ми опит. Всичко е ново. Просто се опитвам да го приема, защото не е лош резултат. Така че защо просто да не го приемем такъв, какъвто е и да му се насладим?“, заяви Джан.
В следващия кръг китаецът ще се срещне с американеца Брандън Накашима, който победи петата ракета на света Холгер Руне.
- За първи път в историята: Тервел Замфиров с победа за Световната купа
- Сабаленка се справи с французойка на старта на Australian Open 2026
- Аякс назначи Жорди Кройф за технически директор
- Паолини започна с победа на Australian Open 2026
- Зверев започна с победа на Australian Open 2026
- Резултати в НБА от 18 януари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 18 януари 2026 г.
- Предлагали на Усик пари, за да се откаже от бой
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]