В Тойота коментираха слуховете за Формула 1
Старши изпълнителният съветник на Тойота Хироки Накаджима коментира слуховете, че Макларън възнамерява да върне японския концерн във Формула 1 във връзка с подписването на споразумение с японеца Рио Хиракава, който ще стане резервен пилот на Макларън през сезон 2024.
"В момента определено няма да се връщаме във Формула 1. Тази сделка наистина е фокусирана единствено върху водача и неговата мечта. Знам, разбира се, че можете да мислите за това и има много слухове, но мога ясно да кажа, че това няма нищо общо с това. Никога не знаем какво ще се случи в бъдеще. Сега се фокусираме върху WRC и WEC“, заяви Накаджима.
Припомняме, че Тойота се състезава в Royal Auto Racing до 2008 г. 29-годишният Рио Хиракава е победител в 24-те часа на Льо Ман през 2022 г.
- Дейвидсън: Пиастри не се срина – просто Ферстапен и Норис натиснаха повече
- Стеф Къри ще пропусне поне още пет мача на Голдън Стейт
- Флавио Коболи триумфира с титлата в Акапулко
- WBC санкционира бой между Усик и Рико Верховен за световната титла
- Резултати в НХЛ от 2 март 2026 г.
- Резултати в НБА от 2 март 2026 г.:
- Верстапен: Новите правила във Формула 1 ще бъдат трудни за разбиране
- Нокаут за секунди: възможен рекорд в професионалния бокс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]