Маса очаква помощ от „Ферари” за титлата от 2008 г.
Фелипе Маса наскоро започна борбата си за справедливост - той иска да бъде признат за световен шампион във Формула 1 за 2008 г.
Той предприе тази стъпка, след като бившият собственик на Формула 1 Бърни Екълстоун призна подробности за скандалния "Крашгейт" на Гран при на Сингапур през 2008 г.
След това, поради умишлената катастрофа на Нелсън Пике -младши, бразилецът загуби водачеството в състезанието и в крайна сметка завърши извън зоната на точките, което силно повлия на резултатите от шампионата - Маса загуби титлата от Люис Хамилтън, изоставайки само с една точка.
Маса, който пропусна неотдавнашното Гран При на Италия поради споровете си с ФИА и Формула 1, се надява Ферари да му помогне в битката му като посланик за "Кралицата на моторните спортове".
"Сигурен съм само в едно: тази титла принадлежи на мен и това е 16-та шампионска титла за Ферари.
Аз наех екип от много силни адвокати. Ще се борим докрай, за да получим справедливост в този спорт. Не разбирам защо един случай на манипулация не може да бъде правилно проверен, дори след година, две или 15 години.
В момента все още нямам подкрепата на Ферари, но чакам тяхната помощ. Оптимист съм: ще се боря за справедливост докрай", заяви Маса.
- Баскетболната зала на ЦСКА има ново име
- Резултати в НХЛ от 18 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 18 декември 2025 г.
- Бивш министър на спорта участва в бой в Парламента
- Резултати в НХЛ от 17 декември 2025 г.
- Станка Златева след провалите в последно време: Трудна, но ползотворна година
- В НБА обмислят преместване на финала за Купата от Лас Вегас
- Резултати в НХЛ от 16 декември 2025 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]