Турция спечели Купата на претендентите по волейбол
Турция спечели Купата на претендентите по волейбол и ще играе в Лигата на нациите за мъже през следващия сезон. В решителния мач тимът победи Катар.
Турският национален отбор за втори пореден път достига до финалите на Купата на кандидатите: миналата година на този етап от турнира той беше спрян от Куба (1:3).
По пътя към финала хората на Алберто Джулиани победиха Украйна (3:2) в драматичен мач. Катарците, домакини на Купата в Доха, победиха чилийците на полуфинала си - 3:0.
Купа на кандидатите-2023. Финал
Катар — Турция — 2:3 (13:25, 25:21, 18:25, 25:22, 9:15)
Турция ще дебютира в Лигата на нациите през сезон 2024 г. Това ще стане 21-ият национален отбор в историята на ежегодния турнир.
- Конфликтът в Иран провали съвместните планове на Топурия и Волкановски
- Гауф се класира за четвъртфиналите в Маями след трисетова битка
- Хайме Алкарас триумфира в Мурсия, докато Карлос отпадна в Маями
- Кроуфорд ще кара за Астън Мартин в първата тренировка в Япония
- Еди Хърн отрече слуховете за мач между Антъни Джошуа и Дилиън Уайт
- НБА отмени наказанието на Дончич
- Йоханес Клебо спечели масстарта в Лейк Плесид и взе Малкия кристален глобус
- Сензация в Маями: Корда изхвърли Алкарас от турнира
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]