Украинките спечелиха Златната Евролига
Женският волейболен отбор на Украйна спечели Златната Евролига за втори път в историята, побеждавайки Швеция в реванша на финала.
Подопечните на Иван Петков стигнаха до финала на настоящата Златна Евролига от първото място в групата. В първия кръг от плейофите "синьо-жълтите" победиха Чехия с общ резултат 6:1 и се срещнаха в битката за трофея с тима на Швеция.
Украинските волейболистки спечелиха първия мач от финалната конфронтация с резултат 3:0. Следователно, за да спечели турнира, украинският национален отбор трябваше да спечели поне два сета като гост. Украинките обаче постигнаха втора победа с 3:0 и така спечелиха за втори път в историята си Златната Евролига. Това се случи за първи път през 2017 г.
- АСВЕЛ дължи 1,2 милиона евро заради нарушение на правилата на Евролигата
- Монако няма да играе в първенството на Франция и Евролигата през новия сезон
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]