Световен рекорд за българското плуване - трето злато за Мицин в Белград
Със световен рекорд за юноши на 400 метра свободен стил Петър Мицин извоюва трети златен медал на европейското първенство по плуване за юноши и девойки в Белград. Българинът, който триумфира на 200 и 800 метра свободен стил по-рано през седмицата, сега направи хеттрик с първото си място и на 400 метра с време 3:44,31 минути. Резултатът е с 29 стотни по-бърз от досегашния световен рекорд за юноши на австралиеца Мак Хортън (3:44,60 минути).
Втори завърши италианеца Алесандро Рагаини (3:48,42 минути), а трети румънеца Влад-Стефан Станку (3:50,21 минути).
Мицин пое лидерската позиция още след старта и постепенно увеличаваше преднината си, за да може на последните 50 метра да обърне с над 3 секунди преднина пред най-близкия си конкурент и да има възможност да атакува световния рекорд за юноши.
С резултата Петър Мицин покри и олимпийски "А" норматив на 400 метра свободен стил за игрите в Париж 2024-а година. Той вече има и "А" норматив на 800 метра свободен стил и покрит "Б" норматив на 200 метра свободен стил.
- Конфликтът в Иран провали съвместните планове на Топурия и Волкановски
- Гауф се класира за четвъртфиналите в Маями след трисетова битка
- Хайме Алкарас триумфира в Мурсия, докато Карлос отпадна в Маями
- Кроуфорд ще кара за Астън Мартин в първата тренировка в Япония
- Еди Хърн отрече слуховете за мач между Антъни Джошуа и Дилиън Уайт
- НБА отмени наказанието на Дончич
- Йоханес Клебо спечели масстарта в Лейк Плесид и взе Малкия кристален глобус
- Сензация в Маями: Корда изхвърли Алкарас от турнира