Околи три пъти изпадна в нокдаун и загуби титлата
Крис Билъм-Смит (18-1, 12 KO) спечели битка за титлата с носителя на пояса на WBO в тежка категория Лоурънс Околи (19-1, 14 KOs) и стана новият шампион.
Битката между двамата британци се превърна в основното събитие на боксовата вечер, която се проведе на 27 май на "Виталити Стейдиъм" в Борнемут, Англия.
Крис от самото начало на сблъсъка бе по-активен.
В четвъртия рунд Билън-Смит хвана опонента си с ляво кроше, след което той беше в нокдаун за първи път в тази битка.
Вторият път реферът зачете нокдаун на Околи в десетия рунд.
Шампионът се опита да промени нещо в тази битка, но само нанесе рана на главата на противника, а претендентът в 11-ия рунд изпрати противника на пода на ринга за трети път.
В резултат Билиъм-Смит спечели със съдийско решение на мнозинството с резултат 112-112, 116-107, 115-108, а за Околи тази загуба бе първа в професионалната му кариера.
- Исторически рекорд на капитана на Каролина във финала за Купа „Стенли“
- Лос Анджелис Кингс назначи шампион от НХЛ за свой нов треньор
- Историческо постижение: Ландеског спечели две престижни награди в един сезон
- Каролина Харикейнс изравни финалната серия за Купа „Стенли“
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]