Медведев спечели турнира в Рим
Даниил Медведев спечели титлата на турнира на клей от серията Мастърс в Рим (Италия).
Във финалния двубой Медведев (3) победи с резултат 7:5, 7:5 седмата ракета на света, 20-годишния датчанин Холгер Руне (3). Срещата продължи 1 час и 43 минути.
За Медведев това е първа титла в кариерата му на клей "Мастърс". В същото време преди Рим той спечели пет турнира на толкова високо ниво.
"Винаги искам да вярвам в себе си, но не съм вярвал наистина, че ще спечеля Мастърса на клей. Винаги съм очаквал с нетърпение да играя на клей, но след първия ми мач тази седмица се почувствах невероятно. Много съм щастлив да покажа на себе си и на всички останали, че мога да играя добре на клей“, заяви Медведев в интервю на корта след мача.
- Хамилтън: Имаме прогрес, но конкурентите са направили по-голяма крачка
- Синер разгроми Зверев и триумфира в Мадрид
- Ландо Норис с полпозишън за спринта в Маями
- Костюк спечели турнира в Мадрид
- Синер и Блокс ще спорят за титлата в Мадрид
- Зверев и Блокс на полуфинал в Мадрид, Рууд отпадна
- Андреева срещу Костюк във финала на WTA 1000 в Мадрид
- Джак Дрейпър пропуска Ролан Гарос заради контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]