Хардън иска да стане свободен агент
Плеймейкърът на Филаделфия Джеймс Хардън възнамерява да отхвърли опцията на играча за сезон 2023/24 и да излезе на пазара на свободни агенти, според журналиста от NBA и Blecaher Report Крис Хейнс.
Според източника, той ще се откаже от 35.6 милиона долара за следващия сезон, за да си осигури нов дългосрочен договор.
Миналото лято Хардън се лиши от значителна част от заплатата си, за да може Филаделфия да се подсили и да може сериозно да се бори за титлата в НБА. Въпреки това, след неуспешен плейоф, Джеймс се готви да смени отбора.
Дълго време се смяташе, че Хардън може да се върне в Хюстън, където показа най-добрата си игра. Този вариант обаче е малко вероятен, тъй като той иска само да подпише договор с отбора претендент.
През миналия сезон Джеймс Хардън отбеляза средно 21,0 точки, 6,1 борби и 10,7 асистенции, което го направи най-добрият асистент в редовния сезон.
- Формула 1 открива сезон 2026 с Гран при на Австралия
- Макс Ферстапен вече мисли за край на кариерата си във Формула 1
- Кошмарен дебют за Мик Шумахер в Индикар
- Дейвидсън: Пиастри не се срина – просто Ферстапен и Норис натиснаха повече
- Стеф Къри ще пропусне поне още пет мача на Голдън Стейт
- Флавио Коболи триумфира с титлата в Акапулко
- WBC санкционира бой между Усик и Рико Верховен за световната титла
- Резултати в НХЛ от 2 март 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]