Алкарас и Циципас продължават в Барселона, Рууд итпадна
Карлос Алкарас победи с 6:3, 7:5 своя испански сънародник Роберто Баутиста Агут и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Барселона с награден фонд 2.8 милиона евро. Шампионът от миналия сезон изоставаше с пробив и 2:3 в първата част, но след това спечели следващите шест гейма и изцяло контролираше двубоя, продължил близо два часа.
В следващия кръг Алкарас ще се изправи срещу Алехандро Давидович Фокина, който е поставен под номер 10 на турнира в Каталуня.
Ето и други резултати:
Денис Шаповалов - Стефанос Циципас 3:6, 2:6
Камерън Нори - Лоренцо Музети 6:3, 4:6, 1:6
Даниел Евънс - Карен Хачанов 6:3, 6:4
Каспър Рууд - Франсиско Серундоло 6:7, 3:6
Напомняме, че Григор Димитров трябваше да се изправи днес срещу Алекс де Минор в третия кръг на надпреварата, но след отказването му осмият в схемата австралиец се класира за четвъртфиналите без игра.
- Стеф Къри под въпрос за плей-ин турнира на Голдън Стейт Уориърс
- Яник Синер подобри рекорд на Мастърс 1000 и продължава без загубен сет
- Рибакина срещу Пегула на четвъртфиналите в Маями
- Резултати в НБА от 24 март 2026 г.
- Отава победи Рейнджърс и задълбочи кризата в Ню Йорк
- Конфликтът в Иран провали съвместните планове на Топурия и Волкановски
- Гауф се класира за четвъртфиналите в Маями след трисетова битка
- Хайме Алкарас триумфира в Мурсия, докато Карлос отпадна в Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]