ФИБА отстрани Русия от квалификациите за Игрите, България замени агресора
Изпълнителният комитет на ФИБА не позволи на руския отбор да се класира за Олимпийските игри през 2024 г. Това решение бе взето предвид препоръките на МОК относно участието на спортисти от Руската федерация и Република Беларус в международни състезания.
От Европа в предварителната квалификация ще участват 16 отбора, сред които и Украйна. Мястото на Русия в класацията зае отборът на България.
Отбори, участващи в първия етап на квалификациите за Олимпиада-2024: Украйна, Белгия, Босна и Херцеговина, Хърватия, Чехия, Естония, Унгария, Исландия, Израел, Нидерландия, Северна Македония, Полша, Португалия, Швеция, Турция, България.
Отборите ще бъдат разделени в две групи. Победителите в групите ще преминат към олимпийските квалификации на ФИБА през 2024 г.
Първият квалификационен турнир ще се проведе от 12 до 20 август 2023 г. Изборът на домакините на турнира ще се проведе на 28-29 април, а жребият за групите е насрочен за 1 май.
- Яник Синер подобри рекорд на Мастърс 1000 и продължава без загубен сет
- Рибакина срещу Пегула на четвъртфиналите в Маями
- Резултати в НБА от 24 март 2026 г.
- Отава победи Рейнджърс и задълбочи кризата в Ню Йорк
- Конфликтът в Иран провали съвместните планове на Топурия и Волкановски
- Гауф се класира за четвъртфиналите в Маями след трисетова битка
- Хайме Алкарас триумфира в Мурсия, докато Карлос отпадна в Маями
- Кроуфорд ще кара за Астън Мартин в първата тренировка в Япония
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]