Квитова: Рашисти не трябва да има на Уимбълдън и Игрите
Двукратната шампионка от Уимбълдън, световната номер 12 чешка тенисистка Петра Квитова се изказа остро за решението на организаторите да допуснат спортисти от страната-спонсор на тероризма Русия до Уимбълдън 2023.
"Загрижена съм за положението на украинския народ и неговите играчи. Разбирам, че Уимбълдън имаше трудности миналата година, защото нямаше точки. Но смятам, че рашисти не трябва да бъдат допускани - и до Олимпиадата също. На страната на украинците съм във всичко това. Определено не трябва да има рашисти на Олимпиадата. Вярвам, че Олимпиадата е символ на мира. Това ме тревожи. И наистина оценявам факта, че Уимбълдън не ги допусна миналата година“, заяви Квитова.
- Сабаленка се справи с французойка на старта на Australian Open 2026
- Аякс назначи Жорди Кройф за технически директор
- Паолини започна с победа на Australian Open 2026
- Зверев започна с победа на Australian Open 2026
- Резултати в НБА от 18 януари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 18 януари 2026 г.
- Предлагали на Усик пари, за да се откаже от бой
- Резултати в НХЛ от 17 януари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]