Надал остава извън топ 10 за първи път от 2005 г.
Испанският тенисист Рафаел Надал ще бъде извън десетте най-добри тенисисти в света за първи път от 2005 г.
Днес, 3 март, американският тенисист Тейлър Фриц достигна до полуфиналите на турнира от категория ATP-500, който се провежда в Акапулко (Мексико). Така след турнира в Индиън Уелс Надал категорично ще напусне топ 10 в ранглистата.
За последно Надал не бе сред десетте най-добри тенисисти в света на 25 април 2005 г. Той беше сред 10-те най-добри тенисисти в света 912 поредни седмици.
Припомняме, че Рафаел Надал се контузи по време на мач с американския тенисист Макензи Макдоналд във втория кръг на Australian Open. ЯМР на тенисиста показа изкълчване на илиопсоаса на левия крак. По-рано испанецът се оттегли от турнирите в Доха и Дубай, както и от демонстративен мач със сънародника си Карлос Алкарас, който трябваше да се проведе на 5 март в Лас Вегас (Невада, САЩ).
- Баскетболната зала на ЦСКА има ново име
- Резултати в НХЛ от 18 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 18 декември 2025 г.
- Бивш министър на спорта участва в бой в Парламента
- Резултати в НХЛ от 17 декември 2025 г.
- Станка Златева след провалите в последно време: Трудна, но ползотворна година
- В НБА обмислят преместване на финала за Купата от Лас Вегас
- Резултати в НХЛ от 16 декември 2025 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]