Световен шампион загина от лавина
Световен шампион по ски свободен стил загина трагично на 31 години. Американецът Кайл Смейн е бил пометен от лавина в Япония.
Златният медалист в дисциплината халфпайп от шампионата на планетата през 2015 г. е тренирал в Страната на изгряващото слънце заради "невероятното качество на снега", както и за да популяризира туризма след пандемията.
Освен Кайли, при инцидента е загинал и скиор от Австрия, чието име не се съобщава. Лавината е паднала по склоновете на високата 2469 м планина Хакуба, близо до ски курорта Цугаике. Друг американец - Адам Ю, е бил изваден невредим от спасителните екипи.
"Видяхме, че лавината идва. Чухме пукота и осъзнахме, че тя наистина е голяма. Опитахме да избягаме, но ни връхлетя", разказа Ю, който е бил затрупан на метър и половина дълбочина в продължение на 25 минути.
- Сабаленка се справи с французойка на старта на Australian Open 2026
- Аякс назначи Жорди Кройф за технически директор
- Паолини започна с победа на Australian Open 2026
- Зверев започна с победа на Australian Open 2026
- Резултати в НБА от 18 януари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 18 януари 2026 г.
- Предлагали на Усик пари, за да се откаже от бой
- Резултати в НХЛ от 17 януари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]