Крис Евърт се излекува от рак
Носителката на 18 титли от Големия шлем, бившата номер едно в света, американската тенисистка Крис Евърт обяви, че се е излекувала от рак. През 2021 г. тенисистката бе диагностицирана с рак на яйчниците.
"Бях диагностициран с рак на яйчниците в стадий 1 и веднага започнах шест кръга химиотерапия. Днес съм без рак и има 90 процента шанс ракът на яйчниците никога да не се върне.
Споделям историята си, но пътуването ми все още не е приключило. Трябваше ми време да се възстановя от химиотерапията и да се възстановя, но все още имах една планина за изкачване. Остава ми още една операция, за да завърша лечението си“, написа 68-годишната Крис Евърт в публикация в блог на ESPN.
- Тежка контузия на Муди хвърли сянка върху победата на Уориърс
- Майкъл Джордан покори NASCAR и празнува като никога досега
- Фюри: Синовете ми нямат избор – ще станат боксьори
- Хорнeр остава извън играта: Астън Мартин търси нова посока след слабия старт
- Ред Бул готви сериозни промени за Гран при на Япония
- Стеф Къри под въпрос за плей-ин турнира на Голдън Стейт Уориърс
- Яник Синер подобри рекорд на Мастърс 1000 и продължава без загубен сет
- Рибакина срещу Пегула на четвъртфиналите в Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]