Бруклин Нетс коментира дисквалификацията на Ървинг
Бруклин Нетс в официално изявление обяви за дисквалификацията на Кайри Ървинг за най-малко пет мача без изплащане на заплата и също така формулира, че постъпката на баскетболиста и последвалото нежелание да опровергае недвусмислено наличието на антисемитски убеждения са в противоречие с ценностите на клуба.
"В продължение на няколко дни ние повторихме усилията си да работим с Кайри Ървинг, за да му помогнем да разбере вредата и опасността от своите думи и действия, които са свързани с публикуването на неговия филм, съдържащ прояви на антисемитизъм. Вярвахме, че сме постигнали напредък в изкореняването на омразата и нетолерантността.
Въпреки това, по време на медийна сесия днес, ние бяхме ужасени, че Кайри отказа да каже недвусмислено, че няма антисемитски убеждения, че не признава наличието на конкретни прояви на нетолерантност във филма. И това не бе първият път, когато имаше тази възможност, но отново се провали.
Това противоречи на ценностите на клуба и го наранява. Въз основа на това нашата визия е, че в момента Ървинг не може да бъде свързван с Бруклин Нетс. Взето е решение Кайри да бъде отстранен от работа без изплащане на трудовото възнаграждение, докато не предприеме редица обективни мерки за коригиране на ситуацията и отстраняване на вредните последици от поведението си. Дисквалификацията е най-малко пет мача“, се казва в изявление на Бруклин Нетс.
- Жоао Фонсека пропусна US Open 2026 заради травма
- Ейнджъл Рийз постави два рекорда на WNBA
- Завръщането, което разтърси бокса: 89 секунди хаос и 30 млн. долара
- Третият етап на Вуелтата бе отменен заради лошото време
- Евролига обяви създаването на Суперкупа, първият турнир ще бъде в Абу Даби
- Никола Цолов ще дебютира зад волана на болид от Формула 1 в Имола
- Пилотите поставиха под въпрос решението за автомобила за сигурност след ранния хаос в Нидерландия
- Раждането на един гигант?
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]