От ФИС потвърдиха изхвърлянето на Русия и Беларус
Президентът на Международната федерация по ски (ФИС) Йохан Елиаш говори за допускането на руснаци до международни турнири.
"Решихме да следваме препоръките на МОК, придържаме се към тяхната линия, като другите федерации. Според Олимпийската харта ние трябва да насърчаваме мира чрез спорта. Нашата позиция е, че Русия и Беларус няма да участват в нашите състезания.
Вярвам, че това е правилният избор. Спортът не трябва да се използва като оръжие за политически цели", заяви Елиаш.
Напомняме, че руски и беларуски спортисти бяха санкционирани заради военната агресия на Русия срещу Украйна, която започна по заповед на военния престъпник и диктатор Владимир Путин на 24 февруари.
По-рано от ФИС обясниха отказа си за смяна на гражданството на двама руснаци.
- Пилотите поставиха под въпрос решението за автомобила за сигурност след ранния хаос в Нидерландия
- Раждането на един гигант?
- Джулиус Ървинг предпазлив за шампионските амбиции на обновения Филаделфия Сиксърс
- Пат Райли: Клей Томпсън е един от най-знаковите играчи в историята на НБА
- Ландо Норис: Имаме болид, способен да побеждава Мерцедес
- Фернандо Алонсо: Всички решения на Астън Мартин бяха правилни
- Люис Хамилтън: Искам да печеля, затова трябва да обсъдим това с Ферари
- Льоклер: Не разбирах защо трябваше да влизаме в бокса почти едновременно с Ръсел
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]