САЩ наложиха санкции срещу Кабаева
Олимпийската шампионка по художествена гимнастика от 2004 г. рускинята Алина Кабаева попадна в санкционния списък на САЩ. Това се съобщава на уебсайта на Министерството на финансите на САЩ.
Общо Министерството на финансите на САЩ добави към списъка за Русия 13 физически и над 30 юридически лица, както и два кораба. Припомняме, че Кабаева е председател на Борда на директорите на медийния холдинг "Национална медийна група". Преди това санкции срещу бившата гимнастичка бяха наложени от Европейския съюз, Великобритания, Канада и Австралия.
Кабаева е двукратна абсолютна световна шампионка по художествена гимнастика, пет пъти печели многобоя на Европейското първенство, а също така спечели златото на Олимпиадата. Предполага се, че спортистката е съпруга на военния престъпник Владимир Птин, по чиято заповед руската армия нахлу в Украйна на 24 февруари.
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
- Каспер Рууд допълни състава на Европа за „Лейвър къп“ в Лондон
- Ред Бул предлага на Макс Ферстапен нов дългосрочен договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]