Верстапен обясни на кой отбор симпатизира
Шампионът във Формула 1 нидерландският пилот на Ред Бул Макс Верстапен заяви, че е фен на футболния клуб ПСВ и независимо от изхода на мача винаги се отнася с уважение към противниците на любимия си отбор.
"Аз съм фен на ПСВ. Но когато гледам страхотен футболен мач, се наслаждавам, независимо дали моят отбор печели или губи. Би било чудесно, ако поведението на феновете в нашия спорт беше същото. И въпреки цялата борба, те биха се отнасяли с уважение към опонентите си", заяви Верстапен.
В момента Верстапен е лидер в генералното класиране на пилотите във Формула 1. Той има 208 точки. Пилотът на Ферари Шарл Льоклер, който е на второ място, има 170 точки.
- Матю Бренън спечели втория етап на Вуелта а Еспаня 2026
- Ландо Норис спечели Гран при на Нидерландия, Мерцедес с двойно класиране на подиума
- Александър Усик поздрави Александър Хижняк с първата му професионална титла
- Лапин разказа за сътрудничеството с Антъни Джошуа и боя с Тайсън Фюри
- Погачар спечели първия етап на Вуелта Испания и облече червената фланелка
- Какво да очакваме от втората част на сезона във Формула 1?
- Теофимо Лопес стана световен шампион в трета теглова категория
- НБА иска 1,2 млрд. долара от YouTube за местните транслации през сезон 2026/2027
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]