България загуби от Австралия

България загуби от Австралия с 2:3 (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 15:17) във втория си мач в "Арена Армеец" в София от Лигата на Нациите по волейбол.

Селекционерът на "трикольорите" Николай Желязков започна със стартов състав: Георги Сеганов, Александър Николов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

Най-резултатен за българския отбор бе Светослав Гоцев със 17 точки, Алекс Николов остана с 16.

За съперника най-много точки отбеляза Лоренцо Поуп - 20.

България има една победа и пет поражения до момента, заемайки 53-то място във временното класиране с 6 точки. Австралия е след нас в класирането. Утре "трикольорите" ще се изправят срещу тима на САЩ в "Арена Армеец".

По-рано през деня Сърбия, въпреки че проспа първите два гейма, победи Канада с 3:2 (20:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11). Александър Атанасиевич бе вдъхновител на обрата с 22 точки, а Сречко Лисинац и Миран Куюнджич добавиха по 15. Бразилия пък надигра Иран с 3:0 (30:28, 25:23, 25:19), но радостта на южноамериканците бе помрачена от нелепата контузия на Алан Соуза. Диагоналът на шампионите от миналогодишната Лига на нациите усука зловещо коляно при изпълнение на сервис в края на първия гейм и ще пропусне мача с България в неделя.