Тампа намали изоставането срещу Колорадо
Стадион "Амали Арена" в Тампа бе домакин на третия мач от финала за Купа Стенли, в който Тампа Бей Лайтнинг бе домакин на Колорадо Авеланч. Домакините спечелиха мача с резултат 6:2, като по този начин намалиха изоставането в серията.
Антъни Сирели, Ондрей Палат, Ник Пол, Стивън Стамкос, Пат Марун и Кори Пери отбелязаха за Тампа.
Габриел Ландеског от Колорадо записа дубъл за своя сметка. Два пъти му асистираха Кейл Макар и Мико Рантанен.
Така резултатът в серията стана 2:1 в полза на Колорадо. Следващият мач между отборите ще се играе на 23 юни.
Тампа завърши редовния сезон на НХЛ на пето място в класирането със 110 точки. Колорадо от своя страна зае първото място в Западната конференция със 119 точки.
- Резултати в НБА от 7 февруари 2026 г.
- Игрите в Милано 2026: Обобщение на 6 февруари
- Резултати в НБА от 6 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 6 февруари 2026 г.
- Норис: Новите правила ще създадат хаос
- Евролига: Резултати от 5 февруари
- Игрите в Милано 2026: Обобщение на втория ден
- Резултати в НБА от 5 февруари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]