Източник: Пиастри ще подпише с "Уилямс"
Резервният пилот на "Алпин" Оскар Пиастри, който, както стана известно по-рано, се готви да премине в отбора на "Уилямс", ще подпише договор за два сезона, съобщава журналистът Серхио Родригес. Австралиецът ще се състезава за Уилямс през сезоните 2023/2024 под наем.
Оскар Пиастри се смята за един от най-обещаващите пилоти. Той стана победител във Формула 3 и Формула 2.
Договорът на Пиастри с "Алпин" ще продължи и през следващия сезон. Но според съобщения в медиите споразумението предвижда условието за предсрочно напускане на пилота. Твърди се, че "Алпин" ще трябва да пусне австралиеца, ако не му осигурят място във Формула 1 до края на юни. В същото време френският отбор все още няма планове да осигури на Оскар място зад волана на автомобил. Естебан Окон ще се състезава до края на 2024 г., докато Фернандо Алонсо е много близо до подписването на нов договор.
- НБА глоби Йокич и Рандъл след инцидент в плейофите
- Фокс и Уембаняма поведоха Спърс към успех, Бостън и Хюстън също на крачка от следващия кръг
- Каролина първа стигна втория кръг в плейофите на НХЛ
- Изненади и оспорвани битки в третия кръг на WTA 1000 в Мадрид
- Синер продължава уверено, Музети отпадна в Мадрид
- Резултати от плейофите в НБА – 26 април
- Резултати от плейофите за Купа „Стенли“ – 26 април
- Резултати от втория кръг на ATP 1000 в Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]