Хърн потвърди, че Усик и Джошуа ще се бият през август
35-годишният украински боксьор Александър Усик, който е световен шампион в тежка категория на WBA Super, WBO, IBF и IBO, ще се бие с британеца Антъни Джошуа през август 2022 г. Това съобщи промоутърът Еди Хърн.
"Трябва да направим международно промоционално турне, трябва да подпишем договори за телевизионно излъчване на битката по света и рекламни договори. Ще видите двубоя през август. Двете очаквани дати са 13 и 20 август. Подписвахме документи през последните 24 часа, така че официалното обявяване на битката ще се състои съвсем скоро. Промоционалното турне ще започне около 20 юли. Битката ще се проведе. Ще се проведе в Близкия изток, всичко вече е готово за това. Ще оставя подробностите до официалното съобщение“, заяви Хърн за DAZN.
Припомняме, че първата битка между Александър и Антъни бе призната за събитие на 2021 г. според The Ring.
Конфронтацията продължи 12 рунда, след което съдиите единодушно дадоха победата на украинския боксьор - 116-112, 117-114, 115-113. Благодарение на този успех Александър спечели титлите на WBA Super, WBO, IBF и IBO в тежка категория.
- НБА глоби Йокич и Рандъл след инцидент в плейофите
- Фокс и Уембаняма поведоха Спърс към успех, Бостън и Хюстън също на крачка от следващия кръг
- Каролина първа стигна втория кръг в плейофите на НХЛ
- Изненади и оспорвани битки в третия кръг на WTA 1000 в Мадрид
- Синер продължава уверено, Музети отпадна в Мадрид
- Резултати от плейофите в НБА – 26 април
- Резултати от плейофите за Купа „Стенли“ – 26 април
- Резултати от втория кръг на ATP 1000 в Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]