Далас уволни Боунес
Далас Старс обяви на официалната си страница в Twitter, че прекратява отношенията си със старши -треньора Рик Боунес.
Отбелязва се, че помощниците му Джон Стивънс, Дерек Лаксдал и Тод Нелсън също няма да се върнат на работа със "звездите" през следващия сезон.
Боунес пое Далас през декември 2019 г. след уволнението на Джим Монтгомъри. Преди това той е работил за Старс в продължение на година и половина, започвайки от юни 2018 г., като помощник-треньор. Тогава Боунес изведе Далас до плейофите, достигайки до финалите за Купа Стенли, където загуби от Тампа Бей Лайтнинг в шест мача.
"Звездите" не се класираха в плейофите през сезон 2020/2021. През този сезон тимът попадна в Купа Стенли, но отпадна в първия кръг, като загуби от Калгари Флеймс в седем срещи - 4:3.
- Весела Лечева ще обжалва решението на СГС
- Софийски градски съд отмени избора на Лечева за председател на БОК
- Никола Цолов: Очаквам момента да ми звъннат от Ред Бул
- Гришо се раздели с треньора си
- Резултати в НБА от 19 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 19 декември 2025 г.
- Баскетболната зала на ЦСКА има ново име
- Резултати в НХЛ от 18 декември 2025 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]