Спортният министър разкри колко пари са получили федерациите досега
Спортният министър Радостин Василев сподели в социалната мрежа Фейсбук - таблици с получените държавни средства от федерациите “към момента". Василев е посочил и няколко ключови факти по програмата за финансово подпомагане на дейности в областта на спорта за високи постижения за 2022 година с направление “олимпийска подготовка" и направление “развитие на спорт" за високи постижения:
“Всички средства за възнаграждения на спортисти и треньори са финансирани на 100%, спрямо максимално допустимите по програмата и определени по експертна оценка.
Общата удовлетвореност от финансирането на федерациите спрямо исканите и допустими средства по програмата е 74%.
Над 80% от федерациите ще получат повече средства спрямо предходната година", пише Василев.
Министърът добавя, че към момента (17.05.2022 г.) са одобрени за финансиране 20 домакинства на международни спортни състезания, като експертната комисия продължава своята дейност по разглеждането на проектни предложения. Сумите предоставени на федерациите за домакинства ще се завишат, уточнява той.
Ето и таблиците, предоставени от министър Василев:
- Алкарас стигна финала в Монте Карло след победа над Вашеро
- Синер доминира над Зверев и е на финал в Монте Карло
- Скептицизъм около проекта NBA Europe заради разпределението на приходите
- Гейджи тренира с агенти на ФБР преди сблъсъка с Топурия
- Фюри е по-тежък от Махмудов преди големия сблъсък в Лондон
- Лейкърс срещу Хюстън в първия кръг на плейофите
- Анахайм поднови договора на генералния мениджър Пат Вербийк
- Резултати в НБА от 11 април 2026 г.