Унгария и Словения поискаха домакинството на Световното по хокей на лед
Унгария и Словения подадоха съвместна кандидатура за домакинство на Световното първенство през 2023 гoдина, което първоначално трябваше да се проведе в Санкт Петербург, Русия, съобщиха от Международната федерация по хокей на лед (IIHF).
В края на април централата лиши Русия от правото да бъде домакин на Световното първенство през 2023-а, заради военната агресия срещу Украйна
Днес завърши Световното първенство във втора дивизия. Шампион стана отборът на Словения, а втори Унгария. Двата тима спечелиха правото да играят в елитната дивизия догодина.
Напомняме, че на 13 май във Финландия, ще стартира 85-то издание на Световното първенство по хокей на лед, в което участват 16 отбора. Русия и Беларус бяха изхвърлени от турнира, а местата им заеха Австрия и Франция.
- Брандън Накашима и Франсис Тиафо се класираха за полуфиналите на Мастърса в Синсинати
- Сара Бейлек и Кори Гауф вышли в полуфинал WTA 1000 в Синсинати
- Яник Синер пропуска Откритото първенство на САЩ заради контузия в дясното коляно
- Тайсън Фюри: Джошуа и Еди Хърн продължават да бягат, страхливци
- Джордж Ръсел спечели спринт квалификацията в Зандвоорт, Норис и Леклер са в челната тройка
- Кюрдски боец твърди, че е бил нападнат от 15 чеченци преди двубоя си на турнира на Дейна Уайт
- Теофимо Лопес: Победих Ломаченко, когато никой не искаше да се бие с него
- Андреа Кими Антонели: Не можех да си представя преднина от 50 точки пред Хамилтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]