НХЛ прекратява отношенията си с Русия
Националната хокейна лига обяви, че е прекратила бизнес отношенията си с Русия и повече няма да взема предвид страната, когато търси домакини за бъдещи състезания от НХЛ на фона на продължаващата агресия на Русия в Украйна.
НХЛ също така временно спира своите рускоезични социални и дигитални медийни сайтове.
“В същото време ние оставаме загрижени за благосъстоянието на състезателите от Русия, които играят в НХЛ от името на своя клуб, а не от името на Русия. Разбираме, че те и техните семейства са поставени в изключително трудно положение", заявиха от Лигата.
Напомняме, че рано сутринта на 24 февруари Русия изстреля ракетен огън по украинските градове, а след това започна мащабна война срещу Украйна, което предизвика вълна на недоволство по целия свят и доведе до налагане на тежки санкции върху Русия и Кремъл. Към момента агресорът търпи огромни загуби, не е овладял нито един голям град в Украйна, личният състав е деморализиран, а голяма част от войсковите части са без храна и гориво.
Също така снощи стана известно, че прокурорът от Международния наказателен съд в Хага Карим Хан е започнал проверка на руската агресия в Украйна, след като стана известно, че агресорите целенасочено са започнали да обстрелват жилищни сгради, училища, детски градини и дори обществен транспорт с мирни жители в превозните средства.
- Брандън Накашима и Франсис Тиафо се класираха за полуфиналите на Мастърса в Синсинати
- Сара Бейлек и Кори Гауф вышли в полуфинал WTA 1000 в Синсинати
- Яник Синер пропуска Откритото първенство на САЩ заради контузия в дясното коляно
- Тайсън Фюри: Джошуа и Еди Хърн продължават да бягат, страхливци
- Джордж Ръсел спечели спринт квалификацията в Зандвоорт, Норис и Леклер са в челната тройка
- Кюрдски боец твърди, че е бил нападнат от 15 чеченци преди двубоя си на турнира на Дейна Уайт
- Теофимо Лопес: Победих Ломаченко, когато никой не искаше да се бие с него
- Андреа Кими Антонели: Не можех да си представя преднина от 50 точки пред Хамилтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]