Усик: Спрете тази война
Световният шампион в тежка категория Александър Усик се обърна към руския народ по повод на агресията на Кремъл срещу Украйна.
"Добро утро на всички. Казвам се Александър Александрович Усик. Искам да се обърна към руския народ. Ако се смятаме за братя, православни, не пускайте вашите военни, вашите деца в страната ни. Не се бийте с нас.
Искам да се обърна и към президента на Руската федерация Владимир Путин. Можете да спрете тази война, не ни поставяйте никакви условия. Просто седнете на масата за преговори, просто поговорете. Всичко трябва да спре. Нашите деца, нашите майки, нашите баби, нашите хора се крият в мазета. Ние сме в собствената си държава, не можем иначе, ние се защитаваме. Спри. Спрете тази война", съобщи Усик.
- Брандън Накашима и Франсис Тиафо се класираха за полуфиналите на Мастърса в Синсинати
- Сара Бейлек и Кори Гауф вышли в полуфинал WTA 1000 в Синсинати
- Яник Синер пропуска Откритото първенство на САЩ заради контузия в дясното коляно
- Тайсън Фюри: Джошуа и Еди Хърн продължават да бягат, страхливци
- Джордж Ръсел спечели спринт квалификацията в Зандвоорт, Норис и Леклер са в челната тройка
- Кюрдски боец твърди, че е бил нападнат от 15 чеченци преди двубоя си на турнира на Дейна Уайт
- Теофимо Лопес: Победих Ломаченко, когато никой не искаше да се бие с него
- Андреа Кими Антонели: Не можех да си представя преднина от 50 точки пред Хамилтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]