Засега боксът и щангите остават извън Игрите през 2028 г.
Международният олимпийски комитет (МОК) включи 28 вида спорт в предварителната програма на Олимпийските игри през 2028 година в Лос Анджелис. Решението беше взето на Сесията на Комитета, която се провежда в момента.
МОК се съгласи с предложението на Комисията по изготвянето на олимпийската програма, което получи и подкрепата на изпълкома. В числото на 28-те вида спорт са включени скейтборда, сърф и скално катерене, които вече дебютираха на Игрите в Токио през миналата година.
Боксът, вдигането на тежести и модерният петобой към момента не са включени в програмата и остават в списъка на чакащите. МОК препоръча на съответните международни федерации да извършат необходимите реформи, за да съхранят местата си в олимпийската програма.
Окончателният вариант на въпросната програма, както и точният списък на спортовете, които ще участват след шест години, ще бъдат утвърдени през декември 2024 година.
- FIVB въвежда тестови промени в правилата за сезон 2026
- Майкъл Иванов се завръща на пистата след година пауза
- Коболи срещу Тиафо във финала в Акапулко
- Резултати в НБА от 28 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 28 февруари 2026 г.
- Усик загатна за нещо „грандиозно“ с мистериозен пост
- Резултати в НХЛ от 27 февруари 2026 г.
- Резултати в НБА от 27 февруари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]