Надал на косъм от отпадане от Australian Open
20-кратният шампион от Големия шлем, бившiqt номер едно в света, испанецът Рафаел Надал победи в тежък мач канадеца Денис Шаповалов. Първите два сета бяха спечелени с лекота от Надал, но след това Шаповалов се разигра и изравни. Във финалния сет испанецът бе по-силен. Крайният резултат от срещата е 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3 в полза на Надал. Продължителността на сблъсъка бе 4 часа и 10 минути.
Надал завърши осем аса и допусна 11 грешки. Испанският тенисист реализира три от седем точки за пробив (процентът на изпълнение е 43%).
Откритото първенство на Австралия ще приключи на 30 януари.
- Фредрик Дверснес Лавик спечели 15-ия етап на Джиро д’Италия
- Артур Фис пропуска Ролан Гарос заради контузия
- Канело подкрепи решението на рефера в боя между Усик и Верхувен
- Стела подкрепи промените в правилата на Формула 1
- Хамилтън: Трудно е срещу Мерцедес заради скоростта на правите
- Антонели: Най-голямото предизвикателство бяха гумите
- Верхувен поиска реванш срещу Усик след нокаута в Египет
- Ръсел: Последната ми обиколка беше направо епична
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]