Крис Евърт е с диагноза рак
Американската тенисистка Крис Евърт е диагностициран с начален стадий на агресивен рак на яйчниците през декември 2021 г. След операцията Еверт ще трябва да премине 6 курса на химиотерапия.
"Живях много щастлив живот. Сега трябва да премина през някои трудности. Но се утешавам с факта, че химиотерапията се прави, за да не се върне ракът. Като човек, който винаги е контролирал живота си, нямам представа как ще реагирам на химиотерапията“, съобщи Крис.
По време на кариерата си Евърт спечели 18 титли от Големия шлем на сингъл, включително 7 на Ролан Гарос и 6 на US Open. Тя има и 3 победи на двойки в турнири от Големия шлем.
- Зверев и Блокс на полуфинал в Мадрид, Рууд отпадна
- Андреева срещу Костюк във финала на WTA 1000 в Мадрид
- Джак Дрейпър пропуска Ролан Гарос заради контузия
- Христо Илиев: Резултатите надминаха очакванията ми
- Ричард Карапас пропуска Джирото, насочва се към Тур дьо Франс
- ФИА: Формула 1 не трябва да бъде диктувана от автомобилните компании
- Драматични серии в НБА: Пистънс и Рокетс върнаха интригата
- Драми и оувъртайм в НХЛ: Монреал и Филаделфия с ключови победи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]