Властите на Виктория отказаха да помагат на Джокович
Министърът на заетостта на Виктория Джала Пулфорд заяви, че държавата няма да помогне на първата ракета на света сърбинът Новак Джокович да получи виза за Австралия. По-рано Джокович обяви, че е получил медицинско изключение за участие в Australian Open.
"Федералното правителство ни попита дали ще подкрепим молбата на Новак Джокович за виза за Австралия. Няма да предоставяме индивидуална подкрепа на Новак Джокович при кандидатстване за виза за участие в Откритото първенство на Австралия през 2022 г.
Винаги сме разбирали ясно две точки: одобряването на визи е въпрос на федералното правителство, а получаването на медицински изключения е въпрос на лекари“, написа Пулфорд в акаунта си в Twitter.
- Тежък удар за Топурия: Получи медицинска забрана от 180 дни
- Топурия е със счупени очници и нос, но вече мисли за реванш с Гейджи
- Перейра поиска уволнението на Хърб Дийн след загубата от Сирил Ган
- Евролигата планира мащабно разширяване в отговор на навлизането на НБА в Европа
- Голдън Стейт следи ситуацията около Леброн, но не очаква раздяла с Лейкърс
- Уиндхорст: Леброн първо ще опита да се разбере с Лейкърс
- Мениджърът на Верстапен: Искаме яснота преди лятната пауза
- Розберг: Победата на Хамилтън в Испания е исторически момент за Формула 1
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]