Бенчич отпадна в Острава
Късно снощи станаха известни полуфиналистите от турнира WTA в чешкия град Острава.
Първата поставена Ига Швьонтек победи Елена Рибакина в два сета. Съперничка на полякинята в 1/2 -финала ще бъде Мария Сакари, която победи Тереза Мартинцова.
Олимпийската шампионка Белинда Бенчич напусна турнира, като загуби в два мача от Анет Контавейт. За достигане до финала естонката ще се бие с Петра Квитова, която изхвърли Жил Тейхман.
Полуфиналите ще се състоят днес, 25 септември. Настоящият шампион на турнира в Острава е Арина Соболенко от Беларус.
WTA. Острава. 1/4 финал
Мария Сакари (Гърция, 4) - Тереза Мартинцова (Чехия) 2: 0 (7: 5, 6: 3)
Ига Швьонтек (Полша, 1) - Елена Рибакина (Казахстан, 7) 2: 0 (7: 6 (5), 6: 2)
Жил Тейхман (Швейцария) - Петра Квитова (Чехия, 2) 0: 2 (4: 6, 4: 6)
Анет Контавейт (Естония) - Белинда Бенчич (Швейцария, 3) 2: 0 (6: 4, 6: 3)
- Филаделфия размени Гарнет Хатауей във Флорида
- Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Майорка
- Дукати официално привлече Педро Акоста за сезоните 2027 и 2028
- Бившият тим от Формула 1 Спайкър планира завръщане в моторните спортове
- Ферари дава шанс на Дино Беганович в първата тренировка за Гран при на Австрия
- Ред Бул пристига в Австрия с мащабни подобрения на болида RB22
- Лейкърс задържа Остин Рийвс с нов договор за 185 милиона долара
- Еди Хърн не иска примирие с Дейна Уайт: Харесва ми тази война
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]