Федерер ще пропусне остатъка от сезона
Швейцарският тенисист Роджър Федерер обяви на страницата си в Instagram, че пропуска остатъка от сезона заради операция на коляното си.
"След Уимбълдън много разговарях с лекари, за да разбера дали не съм влошил положението. За съжаление, те ми казаха, че за здравето ми в средносрочен до дългосрочен план ще се нуждая от операция. Реших да го направя. Сега ще бъда на патерици в продължение на много седмици и ще бъда извън играта в продължение на много месеци.
Разбира се, ще бъде трудно, но знам, че това е правилната стъпка. Искам да съм здрав, искам да мога да тичам по -късно. И искам да създам поне малко надежда за себе си да се върна в турнето. Аз съм реалист и разбирам колко трудно ще бъде на моите години да се върна след още една операция. Но аз искам да съм здрав", заяви Федерер.
Ще припомним, че през настоящия сезон 40-годишният швейцарец пропусна Мастърс-а в Торонто, а също така не игра на летните Олимпийски игри в Токио и се сне преди четвъртфиналите на Уимбълдън-2021.
- Резултати в НХЛ от 17 януари 2026 г.
- Резултати в НБА от 17 януари 2026 г.
- Верстапен: Няма да ни бъде лесно през новия сезон
- Ферари ще има нов състезателен инженер
- Хелмут Марко: Нищо няма да наруши съня ми
- Реал Мадрид спечели „Ел Класико“ в Евролигата
- Уайт разкритикува организаторите на мача между Пол и Джошуа
- Реал Мадрид обмисля да напусне Евролигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]