Джокович: Надявам се Италия да спечели само футболния финал
Първата ракета на света сърбинът Новак Джокович сравни двата финала, които ще се проведат в Лондон в неделя, 11 юли, с участието на италиански спортисти. Той ще се изправи срещу Матео Беретини във финала на Уимбълдън, докато Италия ще се изправи срещу Англия във финала на Европейското първенство по футбол на УЕФА.
"Никога не сме се срещали на тревата. Това е първият му финал от Големия шлем, 30-и за мен. Надявам се, че многото опит ще ми помогне. Той играе най-добрия си тенис, особено на сервис, а форхендът изглежда като един от най-добрите. Матео е много талантлив и освен това много тактически интелигентен, знае добре да изгради атака, от самото начало е агресивен.
Очаквам изключително тежък мач, надявам се това да бъде добър тенис. Матео няма какво да губи в мача срещу мен, но италианският национален отбор има какво да загуби в мача срещу Англия. Надявам се, че и двата мача ще бъдат прекрасни, а Италия ще спечели само футболния финал!" заяви Джокович.
- Доминик Парис триумфира в Лилехамер, Одермат завърши сезона като абсолютен №1
- Уимбълдън разширява видеоповторенията – нова крачка към технологичното бъдеще на тениса
- Саудитска Арабия планира собствен тенис „суинг“ след придобиването на Мастърс 1000
- Алкарас уверено напред в Маями, сензации разтърсиха схемата
- Сабаленка стартира с трудна победа в Маями, фаворитките минаха през драми и изненади
- Резултати в НХЛ от 21 март 2026 г.
- Резултати в НБА от 21 март 2026 г.
- Жестът на Джокович към новата сензация в Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]