Пиронкова попадна в основната схема на турнира в Чарлстън
Цветана Пиронкова ще започне директно в основната схема на турнира на зелен клей от сериите WТА 500 в Чарлстън, Съединени щати, през следващата седмица.
Това стана възможно след отказа на представителката на домакините Винъс Уилямс да участва в надпреварата.
Преди това спортист №1 на България за 2020 година беше първа резерва в списъка на чакащите за основната схема от 64 състезателки и трябваше да започне от квалификациите.
Това ще бъде дебют за Пиронкова на този турнир в щата Южна Каролина. 33-годишната пловдивчанка тръгна от квалификациите на Маями и стигна до втория кръг на основната схема, след като постигна три поредни победи и изпусна да отстрани Арина Сабаленка.
В момента Цвети е 131-а в световната ранглиста, но от понеделник ще се изкачи до №115.
- Резултати в НБА от 6 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 6 февруари 2026 г.
- Норис: Новите правила ще създадат хаос
- Евролига: Резултати от 5 февруари
- Игрите в Милано 2026: Обобщение на втория ден
- Резултати в НБА от 5 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 5 февруари 2026 г.
- Кърлинг, Игрите в Милано – 4 февруари
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]