Медведев спечели Заключителния турнир на АТР

Руският тенисист Даниил Медведев спечели Заключителния турнир на ATP в Лондон. На финала представителят на Русия в три сета победи Доминик Тийм от Австрия.

Битката  продължи 2 часа и 44 минути. Тийм спечели първия сет с един пробив - 6: 4.

Във втория сет  Медведев се оказа по-силен, побеждавайки съперника си с тайбрейк. В решителния трети сет Даниил спечели един гейм на сервис на Тийм и спечели с резултат 6: 4.

Медведев спечели Заключителния  турнир на ATP за първи път в кариерата си. Даниил стана първият тенисист, който победи всички представители от  топ 3 в класацията на ATP в Заключителния  турнир. Руснакът победи Новак Джокович, Рафаел Надал и Доминик Тийм.

Заключителен турнир на ATP. Финалът

Даниил Медведев (Русия, 4) - Доминик Тийм (Австрия, 4) 2: 1 (4: 6, 7: 6 (2), 6: 4)