Томова отпадна в Истанбул, Шиникова със загуба в Прага
Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на старта на турнира на клей в Истанбул, който е от категория Интернешънъл.
Тя отстъпи на преминалата квалификациите Йожени Бушар от Канада с 2:6, 4:6 след 95 минути игра.
25-годишната българка реализира три пробива от девет възможности, а допусна шест от също толкова шансове. Тя спечели само 38 процента от точките при разигран първи сервис срещу 56 процента за канадката.
Изабелла Шиникова пък отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 25 хиляди долара.
Поставената под номер 6 в схемата българка отстъпи пред румънката Оана Джорджета Симион, "щастлива губеща" от квалификациите, с 3:6, 3:6 за 80 минути игра. Шиникова допусна осем пробива в двубоя. Съперничката й поведе с 3:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част след 3:3 Симион спечели три поредни гейма и затвори мача.
- Исторически рекорд на капитана на Каролина във финала за Купа „Стенли“
- Лос Анджелис Кингс назначи шампион от НХЛ за свой нов треньор
- Историческо постижение: Ландеског спечели две престижни награди в един сезон
- Каролина Харикейнс изравни финалната серия за Купа „Стенли“
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]