Известни са първите двама полуфиналиста на US Open 2020

Германецът Александър Зверев стана първият полуфиналист на US Open, побеждавайки хърватина Борна Чорич  на четвъртфиналите на турнира с 3:1 (1:6, 7;6, 7:6, 6:3).

Мачът продължи почти три часа и половина. В първия сет Зверев допусна три двойни грешки и направи две подавания - в резултат на това Чорич с лекота спечели сета с 6: 1.

Във втория и третия сет се стигна до тайбрекове. И в двата случая германският спортист имаше късмет.

В четвъртия сет решаващ се оказа осмият гейм, сервиран от Корич - Зверев успя да го вземе. В следващия гейм германецът успя да оформи мач-пойнт при третия опит.

На полуфиналите Зверев ще играе с Пабло Кареньо-Буста (Испания), който тази сутрин победи Денис Шаповалов (Канада) с резултат 3:2 (3:6, 7:6, 7:6, 0:6, 6:3).